بهترین روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی

در واقع امروزه واژه هایی مانند استرس، اضطراب، اعصاب ناآرام و… برای انسان آشنا هستند و در جوامع مدرن بیشتر دیده می شوند. البته مشکلاتی که معمولاً به عنوان اختلالات ذهنی شناخته می ‌شوند راه های درمانی متفاوتی دارند و غیر قابل رفع نیستند. زیرا علم پزشکی روز به روز در حال گسترده تر شدن و پیشرفت می باشد. اما شما می توانید از راه های ساده تر به درمان این اختلالات بپردازید. یکی از بهترین روش های درمان ناآرامی های ذهنی استفاده از گیاهان دارویی می باشد. در این مطلب سعی کرده ایم که در مورد روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی اطلاعاتی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی چگونه است؟ 

امروزه از روش های مختلفی برای تسکین اعصاب استفاده می ‌شود و بسیاری از افراد جهت آرامش ذهنی به روانشناسان یا روانپزشکان مراجعه می ‌کنند تا بتوانم با کمک داروهای تجویز شده به آرامش برسند. اما به هر حال استفاده از این داروها می ‌تواند عوارضی را برای بدن به همراه داشته باشد. به همین دلیل است که طب سنتی به کمک انسان آمده است تا با کمک روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی موجب تسکین اعصاب و بهبود خلق گردد. همچنین این داروها هیچ گونه عوارض جانبی جدی را برای فرد به همراه نخواهد داشت. از جمله گیاهانی که برای آرامش اعصاب توصیه می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود:

روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی

  • چای به لیمو:

چای به لیمو دارای طبیعت گرم است و بر روی آرامش اعصاب و روان تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. خواص فوق ‌العاده‌ ایی که چای به لیمو برای انسان به همراه دارد موجب گردیده تا به عنوان یکی از روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا از این چای برای درمان بی خوابی های شبانه، اضطراب، تپش قلب، تقویت حافظه و … استفاده می‌ شود. البته باید توجه داشته باشید که این چای دارای زیرفون است به همین دلیل برای خانم های باردار به هیچ عنوان مناسب نیست‌.

  • گیاهان دارویی

    گیاهان دارویی

    چای میوه گل نسترن:

چای میوه گل نسترن نیز تاثیر بسیار فوق ‌العاده ‌ایی در آرامش اعصاب و روان دارد. این چای دارای طبیعت معتدل است و تا حدودی خشک می ‌باشد.  البته سرشار از ویتامین سی است و به عنوان یک دمنوش فوق العاده برای کاهش استرس و اضطراب مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بنابراین می ‌توان گفت که یکی از روش‌ های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی استفاده از دمنوش میوه گل نسترن می باشد.

چای میوه گل نسترن

  • ریشه سنبل الطیب:

به طور کلی سنبل الطیب را به عنوان یکی از داروهای آرامبخش و ضد اضطراب می شناسند که تحقیقات بسیاری بر روی آن انجام شده است. در طی این تحقیقات متوجه شده اند که سنبل الطیب اثرات بسیار عالی بر روی درمان افسردگی، بی حوصلگی، تقویت سیستم ایمنی بدن، انواع مشکلات اعصاب و روان، اضطراب و استرس خواهند داشت. طبع این گیاه گرم و خشک است. بنابراین زمانی که آن را مصرف می کنید احساس خوبی خواهید داشت. همچنین سنبل ‌الطیب موجب بهبود خواب خواهد شد. اما بهتر است که از آن در اوایل شب مصرف شود و همچنین به دلیل آرام بخشی زیادی که دارد توصیه می شود در هنگام کار یا رانندگی از آن استفاده نشود. پس شما می توانید از سنبل الطیب به عنوان یکی از روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی استفاده نمایید.

  • روغن بنفشه:

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که دچار استرس و افسردگی شدید شده اید و برای بهبود آرامش به دنبال قرص های آرامبخش هستید. پیشنهاد می‌ کنیم که از روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی استفاده نمایید. یکی از بهترین گیاهان دارویی بنفشه است که معمولاً از روغن آن استفاده می شود. روغن بنفشه برای افرادی که دچار اضطراب و پریشانی هستند بسیار مناسب است و باعث می گردد تا در زمان کوتاهی به آرامش اعصاب برسند.

  • مریم گلی:

اگر به دنبال یافتن روش های جدید دریافت آرامش از گیاهان دارویی هستید حتماً با نام گیاه مریم گلی روبرو خواهید شد. زیرا دمنوش آن برای افرادی که دچار افسردگی هستند بسیار مناسب است. همچنین باعث می گردد تا هورمون دوپامین در بدن فرد ترشح شود و شخص احساس خوبی داشته باشد. علاوه بر آن استشمام رایحه این گیاه تاثیر بسیار فوق‌ العاده ‌ای در تقویت آرامش فرد خواهد داشت و به کلی می توان گفت یک آرامبخش بسیار قوی است که موجب کاهش استرس می گردد.

اپلیکیشن مشاوره پزشکی طبیبجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ