مقدمه

میزان بالای طلاق، و نگرانی های ناشی از مسائل مربوط به ازدواج و انتخاب فردی مناسب برای ادامه دادن زندگی با او، ازدواج کردن را به یک موضوع پر اهمیت برای افراد مجرد تبدیل کرده است. اما آیا چه چیزی می تواند تضمین کند که شما ازدواج خوبی خواهید داشت یا خیر؟

به گفته ی گروه راک اهل انگلستان، بیتلز، “تنها چیزی که شما نیاز دارید عشق است.” شاید والدینتان به شما توصیه کنند: “با کسی ازدواج کن که خانواده ی او و ارزش هایش شبیه ارزش های مورد نظر تو باشد.”، و یا شاید دوستانتان نیز بگویند: “داشتن یک ارتباط خوب و سالم کلید اصلی است!” اما حق با کیست و به چه حرفی می توان تکیه کرد؟ می توان گفت همه ی توصیه های بالا درست هستند، اما هیچ کدام کامل نیستند. به این دلیل که عوامل جداگانه ی بسیار زیادی وجود دارند که رضایت از زندگی زناشویی و ازدواج را پیش بینی می کنند که شما می توانید قبل از ازدواج کردن آن ها را در نظر داشته باشید. ما در ادامه به بررسی نکات و مسائلی که قبل از ازدواج کردن باید در نظر بگیرید می پردازیم.

 

ازدواج کردن

ازدواج کردن

عوامل جداگانه ی بسیار زیادی وجود دارند که رضایت از زندگی زناشویی و ازدواج را پیش بینی می کنند

نکات و مسائلی که قبل از ازدواج کردن باید در نظر بگیرید

 

  • در نهایت، به این موضوع پی می برید که شما و شریک زندگیتان با یکدیگر “یکسان” نیستید

آیا شما هم این احساس را دارید که شما و همسرتان عملاً افرادی مشابه یکدیگر هستید؟ این موضوع کاملاً طبیعی است که در یک رابطه ی عاطفی افراد چنین احساسی داشته باشند و یا حتی احساس کنند که هیچ چیز آن ها را از هم جدا نخواهد کرد. اما زمانی که زندگی مشترک را با یکدیگر آغاز می کنید، احتمالاً متوجه تفاوت‌هایتان با یکدیگر خواهید شد. شما روتین ‌های متفاوت، میزان تحمل‌های متفاوت برای کثیف بودن خانه، اولویت‌ها، احساسات، ایده‌ها، عادات، نظرات و هزاران موارد متفاوت دیگر خواهید داشت. برای داشتن یک زندگی خوب، قبل از ازدواج کردن باید این ویژگی را در خود پرورش دهید که انسان ها را با تفاوت هایی که دارند دوست داشته باشید و شما نباید کسی را فقط بر طبق خواسته خودتان تغییر دهید.

شما زمانی که زندگی مشترک را با همسرتان آغاز کنید، احتمالاً به مرور متوجه تفاوت‌هایتان با یکدیگر خواهید شد

  • اگر در رابطه ی عاطفی از شریک خود قدردانی کنید، زندگی خوبی در انتظار شما خواهد بود

قدردانی در هر نوع رابطه ای با هر کسی موضوعی مهم و حیاتی است. به شما در این باره توصیه می کنیم که یک دفترچه خصوصی داشته باشید و هر روز آنچه را که به شریکتان مربوط می شود و از آن سپاسگذار و قدردان هستید، بنویسید. اگر هم وقت روزانه انجام دادن این کار را ندارید، سعی کنید آن را به صورت چند روز یک بار یا هفتگی انجام دهید. با این حال، هر چه شما بیشتر قدردان باشید، رابطه ی شما نیز قوی تر خواهد بود.

  • زوج‌هایی که دوست صمیمی و عاشق یکدیگر هستند در ازدواج خود نیز نسبت به دیگر افراد موفق تر خواهند بود

بهترین و موفق ترین ازدواج ها با دوستی های نزدیک شروع می شوند. طبق یک نظرسنجی ای که در سال ۲۰۱۹ توسط eHarmony انجام شد، زوج هایی که با یکدیگر دوست صمیمی بودند و به دلیل عشق با یکدیگر ازدواج کرده بودند، نسبت به دیگر افرادی که به دلیل فشار های خانواده، دلایل اقتصادی، شرایط فرهنگی و… با یکدیگر زندگی تشکیل داده بودند بسیار شادتر زندگی می کردند. این مطالعه همچنین نشان داد که زوج های خوشبخت:

  • با یکدیگر ورزش می کنند
  • دایره کاملی از دوستان نزدیک دارند
  • بیشتر از حد معمول با یکدیگر رابطه ی جنسی دارند
  • در هفته وقت زیادی با یکدیگر می گذرانند
  • و …

 

ازدواج کردن

ازدواج کردن

 

بهترین و موفق ترین ازدواج ها با دوستی های نزدیک شروع می شوند

  • اگر برای ازدواج کردن تا سن ۲۳ سالگی صبر کنید، احتمال طلاق بسیار کمتر است

بر اساس مطالعه ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه کارولینای شمالی در ایالت گرینزبورو آمریکا انجام شد، نشان داده شد، افرادی که در سن ۱۸ سالگی ازدواج می کنند، ۶۰ درصد بیشتر از افرادی که تا سن ۲۳ سالگی صبر می کنند، ازدواج های ناموفقی دارند و از یکدیگر طلاق می گیرند. بنابراین اگر سن شما کمتر از ۲۳ سال است، ممکن است به نفع تان باشد که چند سالی صبر کنید تا سنتان به ۲۳ سال برسد و بعد از آن تصمیم به ازدواج کردن بگیرید. در این سال‌ها شما تغییرات زیادی را تجربه خواهید کرد و بهتر است تمرین کنید که چگونه با شریک زندگی‌تان زندگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ