مزایای نمونه گیری در منزل چیست؟

انجام آزمایش های پزشکی یکی از مراحل ضروری برای تشخیص و درمان بیماری های مختلف است. برای انجام آزمایش های پزشکی شما مجبور هستید به آزمایشگاه مراجعه کنید، نوبت بگیرید، زمانی را به انتظار بگذرانید و سپس آزمایش را انجام دهید. شاید انجام این کار یک الی دوبار در سال امکان پذیر باشد، اما بیمارانی که مجبور هستند به خاطر شرایط خود هر ماه و یا در بازه های زمانی کوتاه تر این کار را انجام دهند، سختی بسیار زیادی را متحمل می شوند. به عنوان مثال، بیمارانی که به عارضه های جدی، مانند نارسایی های کلیوی، کبدی و یا سرطان دچار هستند، مجبورند برای زیر نظر گرفتن شرایط خود، در طول یک ماه، بارها به آزمایشگاه مراجعه کنند. این فرایند برای بیماران مسن، کودکان و خانم های باردار دشوارتر نیز می باشد. این دسته از افراد می توانند از مزایای نمونه گیری در منزل بهره مند شوند.

با مزایای نمونه گیری در منزل آشنا شوید!

نمونه گیری در منزل چند سالی است که به عنوان یک راهکار ایده آل، مشکلات بسیاری از افراد جامعه را برطرف کرده است. در این فرایند، تکنسین آزمایشگاه یا فرد متخصص به خانه بیمار می آید تا فرایند نمونه گیری را انجام دهد. سپس نمونه به آزمایشگاه منتقل شده و نتایج برای بیماران ارسال می شوند. نمونه گیری در منزل مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه مرور خواهیم کرد.

مزایای نمونه گیری در منزل

مزایای نمونه گیری در منزل

مزیت اول: راحتی بیمار

یکی از مزایای نمونه گیری در منزل، راحتی بیمار است. محیط خانه آشناست و این امر، به ویژه برای راحتی و آرامش کودکان در خلال نمونه گیری اهمیت دارد. از سویی دیگر، محیط خانه تمیز است و این امر در شرایط همه گیری ویروس کرونا یا ضعیف شدن سیستم ایمنی بیمار اهمیت بسیار زیادی دارد. بیمارانی که مشکلات حرکتی دارند و یا به خاطر بیماری خود دچار ضعف هستند نیز در محیط خانه خود احساس آرامش و راحتی بیشتری دارند. رفتن به آزمایشگاه و سپری کردن زمانی در صف انتظار برای این دسته از بیماران دشوار است. نمونه گیری در منزل می تواند به آرامش و آسایش این افراد بسیار کمک کند.

مزیت دوم: صرفه جویی در زمان

یکی از مشکلات اصلی نمونه گیری در کلینیک ها، آزمایشگاه ها و بیمارستان، صرف زمان بسیار در صف انتظار است. یک ازمایش با توجه به شلوغی بیمارستان و یا انجام آزمایش های تخصصی در کلینیک های خاص، ممکن است ساعت ها زمان با ارزش شما را به هدر دهد. علاوه بر این موارد، صرف زمانی در ترافیک و دردسرهای پیدا کردن جای پارک را نیز باید در نظر بگیرید. نمونه گیری در منزل می تواند در زمان شما صرفه جویی کند. شما می توانید قرار نمونه گیری را برای زمان دلخواه خود تنظیم کنید. بدین ترتیب، می تواند در روزهای مشخص و مقرر فرایند نمونه گیری را انجام دهید و نظارت بر روی روند درمان بیماری را به شکل دقیق تری پیگیری کنید. این امر در بیماری های خاصی مانند سرطان، اهمیت زیادی دارد.

مزیت سوم: آگاهی از فرایند آزمایش

بسیاری از افراد از سوزن و یا آزمایش های تخصصی دیگر می ترسند. عده ای دیگر نیز نسبت به محیط آزمایشگاه، بیمارستان یا کلینیک فوبیا دارند. انجام آزمایش در محیط آشنا و امن خانه برای این افراد مزیت های بسیار زیادی را به همراه دارد که مهم ترین آنها، آرامش و نبود ایجاد ترس است. تکنسینی که برای نمونه گیری به خانه شما می آید، عجله ای ندارد. این فرد می تواند تمامی مراحل آزمایش را برای شما توصیف کند و به تمامی دغدغه ها و سوالات شما در خصوص فرایند آزمایش پاسخ دهد. این شرایط می تواند به آرامش بیشتر بیمار و تسریع فرایند نمونه گیری منجر شود.

مزایای نمونه گیری در منزل در یک کلام

نمونه گیری در منزل دیگر یک اقدام لوکس و خاص نیست. اکثر کلینیک ها و آزمایشگاه ها این خدمات را برای محله اطراف خود ارائه می دهند. همچنین برخی از بیمارستان های شناخته شده در کشور نیز تکنسین های خود را به خانه بیمارانشان می فرستند تا فرایند نمونه گیری را در خانه انجام دهند. این خدمات به ویژه برای بیمارانی که از کهولت سن و مشکلات حرکتی رنج می برند، مفید هستند. همچنین کودکان، زنان باردار و افرادی با مشغله های کاری فراوان نیز می توانند از مزایای نمونه گیری در منزل، به شکل مفیدی، بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ