مقدمه

فیزیوتراپی درب محل، برای برخی از بیماران مبتلا به مشکلات فیزیکی که برای خارج شدن از خانه با مشکلات خاصی دست و پنجه نرم می کنند، خدمات فیزیوتراپی را در محل دلخواهشان ارائه می دهد. و آن ها می توانند از این خدمات و مزایای فیزیوتراپی در خانه ی خود لذت ببرند. در فیزیوتراپی درب محل یک پزشک و متخصص فیزیوتراپی (فیزیوتراپیست) به خانه ی فرد بیمار می آید تا با او کار کند. و تحرک عملکردی طبیعی بدن را به حالت عادی بازگرداند.

همچنین مراقبت های فیزیوتراپی می توانند در شرایط مختلفی به شما ارائه شوند. بدیهی است که اگر شما به دلیل مشکلاتتان در بیمارستان بستری باشید، درمان فیزیوتراپی نیز ممکن است توسط فیزیوتراپیستی که در بیمارستان کار می کند به شما ارائه شود، و یا اگر به ورزش درمانی نیاز داشته باشید، ممکن است که به یک کلینیک فیزیوتراپی سرپایی نیاز داشته باشید.

فیزیوتراپی درب محل

فیزیوتراپی درب محل

در فیزیوتراپی درب محل، یک فیزیوتراپیست به خانه یا محل فرد بیمار می آید تا با او بر روی انجام حرکات توانبخشی کار کند

فیزیوتراپی درب محل چیست؟

فیزیوتراپی درب محل، همانطور که در مقدمه نیز به آن اشاره شد، به خدماتی گفته می شود که یک متخصص فیزیوتراپی برای ارائه ی درمان های توانبخشی به خانه و یا محل دلخواه شما بیاید. این نوع خدمات درمانی برای بیماران و افرادی که قادر به ترک کردن خانه خود برای حضور در مراکز توانبخشی نیستند، انجام می شود. افراد می توانند به دلایل مختلفی از خدمات فیزیوتراپی درب محل استفاده کنند، از جمله:

  • وضعیت بیمار حاد و یا شدید است و خارج شدن از خانه خطری برای سلامت فرد به همراه دارد
  • تحرک بدن بیمار محدود است و نمی تواند به راحتی به مرکز توانبخشی و فیزیوتراپی برود
  • بیمار برای رفتن به مرکز فیزیوتراپی، دسترسی به وسایل حمل و نقل ندارد
  • بیمار می خواهد که یک جلسه ی فیزیوتراپی خصوصی در خانه ی خود داشته باشد

افرادی که مشکلات حرکتی دارند، می توانند به صورت آنلاین، بدون نیاز به خروج از خانه نوبت فیزیوتراپی درب محل را برای خود رزرو کنند

مزایا و فواید فیزیوتراپی درب محل

  1. راحتی

در دسترس بودن و سهولت، همیشه اولین موضوعی است که بیماران فیزیوتراپی درب محل هنگام صحبت درباره ی اینکه چرا این نوع خدمات فیزیوتراپی را انتخاب می کنند به آن اشاره می کنند. شما هنگام استفاده از این روش به جای برخورد با چالش‌ها و سایر عواملی که هنگام دریافت خدمات درمانی فیزیوتراپی سرپایی با آن ها مواجه می شوید. می توانید تمرکزتان را بیشتر بر روند درمان معطوف کنید.

  1. درمان شخصی

 هنگامی که یک بیمار از خدمات فیزیوتراپی مراکز درمانی عمومی استفاده می کند، توجه ناقص فیزیوتراپ را به خود جلب می کند. در یک محیط درمانی عمومی، یک فیزیوتراپ ممکن است علاوه بر شما بر چندین بیمار دیگر نیز نظارت داشته باشد، ولی در فیزیوتراپی درب محل تمرکز و توجه کامل فیزیوتراپ روی درمان و بهبود شماست و طبیعی است. که در روند درمانتان به نتایج بهتری نیز خواهید رسید.

فیزیوتراپی درب محل

درمان به صورت شخصی، یکی از مزایای استفاده از فیزیوتراپی درب منزل

  1. استفاده از خدمات فیزیوتراپی در مراکز عمومی می تواند استرس زا باشد

 برخی از اتاق های فیزیوتراپی در مراکز درمانی عمومی، ممکن است شلوغ و پر سر و صدا باشند که این می تواند باعث به وجود آمدن اضطراب و استرس و به وجود آمدن مانع در روند درمان افراد شود به طوری که بیمار نمی تواند تمرکز صد درصد خود را به انجام حرکت های فیزیوتراپی معطوف کند. ولی فیزیوتراپی درب محل می تواند در محیط آرامبخش خانه انجام گیرد.

  1. تاثیر گذاری بیشتر

یک مطالعه ی پژوهشی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که فیزیوتراپی درب محل، نسبت به انجام فیزیوتراپی در مراکز درمانی عمومی موثرتر است. در این نوع فیزیوتراپی درمان به دلیل شخصی‌ سازی شدن و فشرده‌تر و متمرکزتر بودن، تاثیر بیشتری از دیگر انواع فیزیوتراپی به جا می گذارد.

فیزیوتراپی درب محل

طبق یک سری از تحقیقات نشان داده شد، فیزیوتراپی درب محل، نسبت به انجام فیزیوتراپی در مراکز درمانی عمومی تاثیر بیشتری دارد

همچنین هنگامی که فیزیوتراپیست با بیمار در خانه ی خود کار می کند، اگر بیمار در انجام حرکات مشکلی داشته باشد فیزیوتراپیست بلافاصله روش درست را به او نشان می دهد و همچنین فقط به جای اینکه حرکات را به بیمار نشان دهد تا بیمار آن را در تنهایی خود انجام دهد، می تواند نظارت دقیقی بر درست انجام دادن حرکات داشته باشد. در حالی که ممکن است این موضوع چیز کوچک و کم اهمیتی به نظر برسد، اما انجام درست حرکات باعث پیشرفت بیشتر و سریع تر می شود که این پیشرفت سریع و بیشتر می تواند به بیمار در پایبند ماندن به روند درمان کمک کند.

  1. کمتر می تواند باعث بیشتر شود!

 در یک محیط درمانی عمومی، فیزیوتراپیست ها به تجهیزات و ابزار های زیادی دسترسی دارند. ولی در خدمات فیزیوتراپی درب محل، فیزیوتراپ باید جلسات درمان را با آنچه می توانند با وسیله ی نقلیه شخصی خود حمل کند، و آنچه که بیمار در خانه ی خود دارد، خلاصه کنند. این اتفاق می‌تواند منجر به افزایش خلاقیت فرد فیزیوتراپ در طراحی تمرینات جدید تر و کارآمدتر و همچنین تمرکز بیشتر فرد بر انجام حرکات بدون تکیه بر کمک وسیله های درمانی باشد.

اپلیکیشن طبیبجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ