سنجد از انواع داروهای گیاهی معجزه ساز

سنجد یکی از انواع داروهای گیاهی باستانی است که معمولاً از میوه پخته شده گیاه Sambucus nigra تهیه می‌شود. مدت طولانی است که برای تسکین سردرد، درد عصبی، دندان‌درد، سرماخوردگی، عفونت‌های ویروسی و یبوست استفاده می‌شود.

در سال‌های اخیر اولویت آن برای درمان آنفولانزا و سرماخوردگی است.

درحالی‌که چند مطالعه کوچک انسانی نشان می‌دهد که سنجد طول مدت عفونت آنفولانزا را کوتاه می‌کند، مطالعات بزرگ‌تری برای تعیین مؤثرتر بودن آن نسبت به درمان‌های ضدویروسی معمول موردنیاز است.

استفاده از این گیاه به مدت کوتاه ضرر ندارد، اما اگر میوه آن نارسیده باشد سمی است و امکان دارد علائمی مثل تهوع، استفراغ و اسهال به وجود آورد.

انواع داروهای گیاهی

خلاصه

سنجد برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می‌شود و از انواع داروهای گیاهی است. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است حداقل تا حدی مؤثر باشد. درحالی‌که سنجد پخته شده بی‌خطر است، اما اگر خام یا نارس خورده شود سمی است.

گل راعی از انواع داروهای گیاهی معجزه ساز

گل راعی از انواع داروهای گیاهی است. گله‌ای کوچک و زرد گل راعی را می‌توان برای تهیه چای، کپسول یا عصاره به کاربرد.

از لحاظ تاریخی، گل راعی برای کمک به بهبود زخم و کاهش بی‌خوابی، افسردگی و درمان بیماری‌های مختلف مربوط به کلیه و ریه به کار می‌رفت. امروزه عمدتاً برای درمان افسردگی خفیف تا متوسط تجویز می‌شود.

تحقیقات نشان می‌دهند که مصرف کوتاه‌مدت از گل راعی می‌تواند هم اندازه بعضی از داروهای ضدافسردگی مؤثر باشد. بااین‌حال، اطلاعات محدودی در مورد ایمنی یا اثربخشی طولانی‌مدت برای افرادی که افسردگی شدید یا افکار خودکشی دارند، وجود دارد.

گل راعی عوارض جانبی آن‌چنانی ندارد. همچنین مصرف آن با داروهای ضدافسردگی، داروهای پیشگیری از بارداری، داروهای رقیق‌کننده خون، داروهای مسکن خاص و برخی از انواع درمان‌های سرطان تداخل دارد.

اگر تصمیم دارید آن را برای استفاده امتحان کنید، گل راعی، آنلاین و در فروشگاه‌های گوناگون در دسترس است.

خلاصه

گل راعی از انواع داروهای گیاهی است که امکان دارد افسردگی خفیف و متوسط را درمان کند. بااین‌حال، امکان دارد به دردتان بخورد. به علت تداخل آن با بعضی از داروهای معمولی بهتر است هنگام مصرف این گیاه دارویی احتیاط کنید.

  1. زردچوبه از انواع داروهای گیاهی معجزه ساز

زردچوبه از انواع داروهای گیاهی است که با زنجبیل هم خانواده است.

قرن‌ها است که در آشپزی و پزشکی به طور یکسان به کار می‌رود. کورکومین مهم‌ترین عنصر فعال در زردچوبه است. زردچوبه می‌تواند خیلی از بیماری‌ها، مثل التهاب مزمن، درد، سندرم متابولیک و اضطراب را بهبود بخشد.

تحقیقات متعدد بیانگر این است برای کاهش درد آرتریت، دوزهای مکمل کورکومین، به‌اندازه برخی از داروهای رایج ضدالتهابی مانند ایبوپروفن، مؤثر است.

هر دو مکمل زردچوبه و کورکومین به طور گسترده‌ای بی‌خطر شناخته می‌شوند، اما دوزهای بسیار بالا ممکن است منجر به اسهال، سردرد یا تحریک پوست شود.

شما همچنین می‌توانید زردچوبه تازه یا خشک را در غذاهایی به کار ببرید، اگرچه مقداری که معمولاً در غذا می‌خورید احتمالاً اثر دارویی قابل‌توجهی ندارد.

خلاصه

زردچوبه از انواع داروهای گیاهی است که یک ضدالتهاب قوی است و ممکن است به‌ویژه برای درمان دردهای مرتبط با آرتریت مؤثر باشد. استفاده مقدار زیاد از زردچوبه ممکن است منجر به اسهال، سردرد یا تحریک پوست شود.

انواع داروهای گیاهی

  1. زنجبیل از انواع داروهای گیاهی معجزه ساز

زنجبیل یک ماده معمولی و از انواع داروهای گیاهی است.

زنجبیل نیز مانند زردچوبه ریزوم یا ساقه‌ای است که در زیرزمین رشد می‌کند. حاوی انواع ترکیبات مفید است و از دیرباز در روش‌های سنتی و عامیانه برای درمان سرماخوردگی، حالت تهوع، میگرن و فشارخون بالا استفاده می‌شود.

بهترین کاربرد مدرن آن برای تسکین حالت تهوع مرتبط با بارداری، شیمی‌درمانی و عملیات پزشکی است.

علاوه بر این، تحقیقات آزمایشگاهی و حیوانی مزایای بالقوه‌ای را برای درمان و پیشگیری از بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی و سرطان نشان می‌دهد، اگرچه شواهد متفاوت است.

برخی از مطالعات کوچک روی انسان پیشنهاد می‌کنند که این ریشه ممکن است خطر تشکیل لخته خون را کاهش دهد، اگرچه مؤثرتر از درمان‌های معمولی ثابت نشده است.

زنجبیل، عوارض جانبی زیادی ندارد. اما دوزهای زیاد ممکن است باعث یک مورد خفیف سوزش سر دل یا اسهال شود.

 

خلاصه

زنجبیل از انواع داروهای گیاهی است که حاوی چندین ترکیب گیاهی است و ممکن است بیماری‌های مختلفی را درمان کند، اگرچه بیشتر برای تسکین حالت تهوع شناخته شده است.

اپلیکیشن مشاوره پزشکی طبیبجو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ