روش های جدید درمان اضطراب کدامند؟

امروزه روش ‌های جدید درمان اضطراب و استرس باعث شده است تا افراد بتوانند به صورت کارآمد و موثر مشکل راه را کنترل کنند و اجازه ندهند که این استرس و اضطراب بر روی زندگی آن ها تاثیر بگذارد. معمولاً انتخاب راه درمانی با توجه به نوع اضطراب تعیین می ‌شود که در ادامه سعی کرده ایم در مورد راه های مختلف درمان استرس و اضطراب اطلاعاتی در اختیار شما دوستان عزیز قرار دهیم با ما همراه باشید.

روش های جدید درمان اضطراب چگونه است؟ 

طبق تحقیقاتی که انجام شده است روش ‌های جدید درمان اضطراب مشخص گردیده است. از جمله جدیدترین آن استفاده از درمان های روانشناختی برای تغییر الگوهای فکری افراد است. این روش باعث می شود تا افراد بتوانند بر روی اضطراب خود کنترل داشته باشند و نگرانی های غیرمنطقی را به شدت کاهش دهند. در واقع روش های درمان روان شناختی متفاوت هستند و شما می توانید برای انجام آن ها به متخصص مجرب در این زمینه مراجعه نمایید. البته به جز درمان های روانشناختی روش ‌های دیگری نیز برای درمان اضطراب وجود دارند که از جمله این روش ها می توان به رفتار درمانی و درمان های دارویی اشاره نمود. همچنین امروزه استراتژی های مدیریت اضطراب نیز به عنوان روش‌ های جدید درمان اضطراب شناخته شده اند که باعث می گردند میزان استرس افراد به شدت کاهش پیدا کند. البته میزان کارسازی این استراتژی ها در افراد متفاوت، مختلف است همچنین پیدا کردن یک استراتژی مناسب برای شخص کمی زمان ‌بر خواهد بود.

چند استراتژی مهم برای درمان اضطراب: 

همان طور که گفته شد استراتژی مدیریت اضطراب را از جمله روش ‌های جدید درمان اضطراب می‌ دانند که راهکارهای متفاوتی دارد. از جامعه این راهکارها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آرام سازی عضلات:

آرام سازی عضلات یکی از بهترین راه های کاهش اضطراب به شمار می ‌رود. برای انجام این کار باید یک مکان آرام پیدا کنید سپس چشمانتان را ببندید، پس از آن سعی کنید گروه های عضلانی مختلف از انگشتان پا تا قسمت سر را آزاد کنید‌ پس از آن حدود ۳ ثانیه فشار را نگه دارید دوباره سریعاً آن ها را آزاد سازید. این کار باعث می گردد ماهیچه هایی که به دلیل اضطراب دچار فشار شده بهبود یابند.

  • زندگی در حال:

زمانی که اضطراب در افراد افزایش پیدا می کند باعث ایجاد وحشت از آینده در آن ها خواهد شد. در صورتی که آینده هنوز رخ نداده است. بنابراین بهتر است سعی کنید در حال زندگی کنید و به آینده فکر نکنید. انجام تمرین‌ های خود آگاهی که توسط روانشناسان تعیین می ‌شود می‌ تواند به شما کمک کند تا در حال زندگی کنید. این کار نیز از نظر روانشناسان به عنوان یکی از روش ‌های جدید درمان اضطراب شناخته شده است.

  • روش های جدید درمان اضطراب

    روش های جدید درمان اضطراب

    سبک زندگی سالم:

یکی دیگر از روش های جدید درمان اضطراب سبک زندگی سالم می باشد. انتخاب یک سبک زندگی سالم همچون تغذیه مناسب، فعال بودن، خوشگذرانی با دوستان و خانواده، طبیعت گردی و … باعث می گردد تا فرد از فعالیت ‌های لذت‌بخشی که انجام می دهد لذت ببرد و اضطراب و استرس آن کاهش پیدا کند. علاوه بر آن این فعالیت ها تاثیر بسیار عالی بر روی تندرستی و سلامتی فرد خواهد داشت.

  • تغییر طرز فکر:

همان طور که می‌ دانید طرز فکر افراد تاثیر بسیار فوق العاده ‌ای بر روی احساسات آن ها خواهد داشت. بنابراین این موضوع می ‌تواند باعث گردد تا بعضی از خطر ها برای آن ها بیش از اندازه بزرگ نشان داده شوند و همین موضوع باعث می گردد زمانی که با مشکلی روبرو می ‌شوند سریعا مضطرب شده و بدترین سناریو ها در ذهن خود داشته باشند. بنابراین تغییر طرز فکر می‌ تواند یک کمک عالی برای بهبود استرس و اضطراب به شمار آید. به همین دلیل است که امروزه روانشناسان تغییر طرز فکر را به عنوان روش های جدید درمان استرس می ‌شناسند‌ و آن را به بیماران توصیه می کنند.

  • آگاهی نسبت به اضطراب:

آگاهی نسبت به اضطراب نیز می ‌تواند یکی از روش ‌های جدید درمان اضطراب باشد. زیرا زمانی که بتوانید الگوهای ایجاد اضطراب را در خود پیدا کنید موفق می گردید که با این الگوها مقابله نمائید. این آگاه سازی می ‌تواند به شما کمک کند تا روش های جدید درمان اضطراب را پیدا نمایید و سریع تر مشکل خود را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ