مقدمه

از زمانی که اینترنت به جهان معرفی شد، انقلابی نیز در نحوه بازاریابی و فروش محصولات به مصرف کنندگان به وجود آمد. فروش کالاها و محصولات دارویی نیز از این قاعده مستثنی نبودند و تعداد زیادی داروخانه آنلاین یا داروخانه اینترنتی در این زمینه به وجود آمدند.

 داروخانه های آنلاین، مشاغلی اینترنتی ای هستند که داروهایی را از جمله داروهایی را که حتی نیاز به نسخه دارند، به فروش می رسانند. تخمین زده می شود، از هر ۶ فردی که برای خرید دارو اقدام می کند یکی از آن ها اینکار را به صورت آنلاین انجام میدهد و داروهای تجویزی یا غیر تجویزی خود را از داروخانه آنلاین می خرد.

این فروش آنلاین داروها با سرعتی باورنکردنی در حال پیشرفت است، که اغلب این موضوع، به دلیل قیمت پایین محصولات داروخانه های آنلاین است.

تخمین زده می شود، از هر ۶ فردی که برای خرید دارو اقدام می کند یکی از آن ها اینکار را به صورت آنلاین انجام میدهد

 

مزایای خرید آنلاین دارو

 • یک داروخانه آنلاین می تواند راهی آسان و همچنین خصوصی را برای خرید داروهای نسخه ای و بدون نسخه، اغلب با قیمت مناسب تر، در اختیار شما قرار دهد. اگر شما در روستایی زندگی می کنید که در آن داروخانه وجود ندارد، داروخانه ای را نمی شناسید و یا اگر معلول، مریض و یا خانه نشین هستید، داروخانه های آنلاین گزینه ای بسیار مناسب برای شما هستند.
 • اینترنت به شما این توانایی را می دهد تا قیمت، مواد تشکیل دهنده، کیفیت و… داروهای مختلف را با هم مقایسه کرده و برای خرید مناسب ترین نوع آن ها اقدام کنید.
 • اگر شما از سفارش برخی داروها یا محصولات مراقبت های بهداشتی خجالت می کشید، شما برای خرید از داروخانه های آنلاین اجازه دارید که ناشناس بمانید.
 • اگر در مورد داروهای مورد نظر خود سوالی دارید، داروخانه های معتبر اینترنتی به طور کلی به شما این اجازه را می دهند که با یک پزشک داروساز معتبر مشورت کنید (نبود پزشک داروسازی که بتواند به سوالات شما درباره ی دارو ها پاسخ دهد، یکی از مواردی است که باید به معتبر بودن داروخانه شک کنید)

اگر در مورد داروهای مورد نظر خود سوالی دارید، می توانید در داروخانه آنلاین درباره ی آن ها سوال بپرسید

خطرات خرید دارو از داروخانه های آنلاین نامعتبر

بسیاری از داروخانه های آنلاینی که در فضای اینترنت وجود دارند، مشاغل قانونی هستند و در بیشتر موارد شما می توانید با اطمینان از خدماتی که آن ها به شما ارائه می دهند، استفاده کنید؛ اما متاسفانه، داروخانه های آنلاین متقلب و یا نامعتبر زیادی نیز وجود دارد که ممکن است داروها و محصولات بهداشتی را به صورت غیرقانونی به شما بفروشند، محصولات بی کیفیت و تقلبی به شما عرضه کنند و یا حتی ممکن است از اطلاعات شخصی شما سو استفاده کنند.

ویژگی های این داروخانه های نامعتبر، به این صورت است:

 • داروخانه نیستند؛ صرفا فقط فروشگاهی هستند که محصولات بهداشتی و دارویی به کاربران عرضه می کنند.
 • در صورت وجود نداشتن نسخه، به شما دارو های تجویزی می فروشند که این موضوع خلاف قانون است.
 • اطلاعات واضحی را در مورد داروهای خود در اختیار شما قرار نمی دهند، و یا از اطلاعات نادرست و گمراه کننده استفاده می کنند.
داروخانه آنلاین

داروخانه آنلاین

داروخانه های آنلاین نامعتبر می توانند برای شما داروهای نامناسبی را تجویز کنند

 

چه نوع محصولاتی را می توان از داروخانه آنلاین خریداری کرد؟

 

 • داروهای تجویزی

دارو های تجویزی، می توانند محصولات اصلی موجود در این داروخانه باشند. برای تهیه این نوع دارو ها نیاز به تجویز پزشک است. تکمیل سفارش این داروهای تجویزی توسط پزشک داروساز داروخانه انجام می شود، کسی که از اثرات داروهای مختلف و تداخل احتمالی آنها با یکدیگر مطلع است و واجد شرایط فروش داروهای تجویزی به مشتریان است.

 • داروهای بدون نسخه

داروخانه های آنلاین، علاوه بر دارو های تجویزی، انواع دیگر داروهایی را به مشتریان خود می فروشند که برای خرید آنها نیازی به نسخه وجود ندارد. به عنوان مثال، آرامبخش ها و داروهای تسکین دهنده علائم آلرژی، دو نوع معروف این نوع دارو ها هستند.

 • لوازم بهداشتی آرایشی

انواع مختلفی از لوازم بهداشتی آرایشی، در داروخانه های آنلاین به مشتریان عرضه می شود. محصولاتی مانند خمیردندان ها، خوشبوکننده ها، شامپوها و نرم کننده ها همه جزو این نوع محصولات هستند که معمولاً در داروخانه آنلاین یافت می شوند.

لوازم بهداشتی آرایشی، یکی از انواع محصولاتی هستند که در این داروخانه ها به فروش می رسند

 • ویتامین ها و مکمل های غذایی (یا بدنسازی)

یکی دیگر از محصولات متداول در داروخانه های آنلاین، ویتامین ها و مکمل های غذایی (یا بدنسازی) هستند. برای خرید این نوع محصولات نیازی به نسخه پزشک نیست اما به این نکته توجه کنید که مصرف بی رویه و سر خود این دارو ها می تواند باعث به وجود آمدن ضرر های جبران ناپذیری به بدن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ