مقدمه

طبق داده های اطلاعاتی به روز شده در سال ۲۰۱۹، بیش از ۵.۱۳ میلیارد نفر در سراسر جهان از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند. این به این معناست که تقریبا ۶۶.۵۳٪ از مردم جهان دارای یک دستگاه تلفن همراه هستند.

این تلفن های همراه راه های متعدد و جدیدی را برای برقراری ارتباط، آموزش، نظارت و مراقبت در زمینه های متعددی مثل پزشکی برای افراد ایجاد کرده اند. یک از این راه ها، فناوری اپلیکیشن های پزشکی است. ما در ادامه ی این مقاله به بررسی مزایای دریافت مشاوره از اپلیکیشن پزشکی طبیب جو می پردازیم.

                                                                             بررسی چند مورد از مزایای دریافت مشاوره از اپلیکیشن پزشکی طبیب جو

 

 • همیشه در دسترس بودن

 همیشه در دسترس بودن، یکی از مهمترین مزایای دریافت مشاوره از اپلیکیشن پزشکی طبیب جو است. درمان و گرفتن مشاوره ی شما می تواند در هر زمان و هر مکانی انجام شود (به عنوان مثال، چه شما در خانه باشید چه در اتوبوس در حال سفر، چه در طول روز به دنبال گرفتن مشاوره باشید و چه در نیمه شب این اپلیکیشن همیشه می تواند به شما خدمت کند) و همچنین استفاده از این اپلیکیشن برای کسانی که با قرارها و معالجه های حضوری مشکل دارند می تواند فرصتی بسیار ایده آل باشد.

اپلیکیشن پزشکی طبیب جو در هر مکانی می تواند به شما خدمت رسانی کند

 • گمنام بودن

کاربران این اپلیکیشن پزشکی، می توانند کاملا بدون شناخته شدن و در کمال گمنامی از امکانات این اپلیکیشن استفاده کنند.

 • مقدمه ای برای شروع درمان و مراقبت های روانی

اپلیکیشن پزشکی طبیب جو می تواند اولین قدم و مقدمه ای برای کسانی باشد که در گذشته از انجام مراقبت های بهداشت روانی اجتناب کرده اند.

 • هزینه کم

یکی دیگر از مزایای دریافت مشاوره از اپلیکیشن پزشکی طبیب جو کم بودن هزینه های درمانی این فناوری است. برخی از برنامه های این اپلیکیشن رایگان هستند و یا هزینه های کمتری نسبت به روش های درمانی سنتی و قدیمی دارند.

 • ارائه خدمات به تعداد افراد زیاد

 این فناوری درمانی می تواند کمک کند تا در مواقع ناگهانی نیاز (به عنوان مثال، پس از اتفاق افتادن یک بلای طبیعی و یا حمله تروریستی) مردم مناطق دور افتاده و یا بسیاری از افراد از درمان ها و مشاوره های روان شناسی استفاده کنند.

 • به وجود آوردن علاقه

از دیگر مزایای دریافت مشاوره از اپلیکیشن پزشکی طبیب جو می توان به جذابتر بودن این روش نسبت به روشهای درمانی سنتی اشاره کرد، که ممکن است مراجعان بیشتری را به ادامه ی روند درمانشان ترغیب کند.

جذابیت اپلیکیشن طبیب جو باعث می شود افراد به ادامه روند مشاوره و درمانشان ترغیب شوند

 • خدمات ۲۴ ساعته

همانطور که در بالاتر نیز به آن اشاره شد، فرقی نمی کند که چه شما ساعت ۴ بعد از ظهر برای گرفتن مشاوره و استفاده از خدمات این اپلیکیشن اقدام کنید، یا اینکه ساعت ۴ صبح بخواهید از این اپلیکیشن استفاده کنید. اپلیکیشن پزشکی طبیب جو می تواند به کاربران خود خدماتی ۲۴ ساعته را ارائه دهد.

 • سازگاری

این فناوری می تواند از برنامه های درمانی مختلفی برای ارائه مشاوره و درمان به افراد دارای مشکلات منحصر به فرد استفاده کند.

 • پشتیبانی

 این اپلیکیشن می تواند با تشکیل یک جلسه شخصی مشاوره برای کاربر، تقویت کردن مهارت های جدید و ارائه پشتیبانی و نظارت، مکمل درمان های سنتی باشد.

 • جمع آوری اطلاعات

 این فناوری توانایی این را دارد که به صورت کمی، اطلاعاتی مانند مکان، حرکت، استفاده از تلفن و سایر اطلاعات کاربران را جمع آوری کند.

فناوری اپلیکیشن پزشکی می تواند از برنامه های درمانی مختلفی برای ارائه مشاوره و درمان به افراد دارای مشکلات منحصر به فرد استفاده کند

نحوه بررسی اپلیکیشن های پزشکی

این اپلیکیشن های پزشکی که در مورد آنها صحبت شد می توانند بر اساس سه معیار مورد بررسی قرار گیرند: اعتبار، تجربه کاربر و شفافیت داده ها

 1. اعتبار

نمره ی اعتبار هر اپلیکیشن، میزان research support و تخصص بالینی ای است که یک اپلیکیشن و یا ابزار دیجیتالی از آن پشتیبانی می کند. هدف از این نمره ی اعتبار این است که به کاربران این ایده داده شود که چقدر خدمات این اپلیکیشن کارآمد است و منجر به رسیدن افراد به سلامت روانی می شود.

 1. تجربه ی کاربر

“تجربه ی کاربر” ، که گاهی اوقات به آن UX نیز می گویند، تجربه ی کلی استفاده از یک اپلیکیشن از نظر جذاب بودن آن و نحوه استفاده آسان از آن است.

 1. شفافیت داده ها

نمره شفافیت داده هر اپلیکیشن مربوط به اطلاعات ذخیره ای یک اپلیکیشن و نحوه دسترسی آسان این اطلاعات به کاربران است. ما معتقدیم که توسعه دهندگان اپلیکیشن ها باید تا آنجا که ممکن است اطلاعات حریم خصوصی افراد را شفاف سازی کنند تا کاربران بتوانند از نحوه استفاده و ذخیره اطلاعات خود به طور کامل مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
× پشتیبانی در واتساپ